Využití po porodu

Koktejl z placenty


Koktejl je vhodný pro ty ženy, jež chtějí konzumovat placentu ihned nebo dříve než dostanou k dispozici kapsle. Placentu v koktejlu je nejvíce TOP pít prvních 24h po porodu, je nutné s ní náležitě zacházet, tak aby se nezkazila. V koktejlu jí vůbec nepoznáte, nebojte se, nijak nechutná ani nevoní. Určeno ke konzumaci pouze matce dítěte.


Recept:

•Kousek čerstvé placenty velký asi jako 3 padesátikoruny z mateřské strany placenty (strana, kde je měkké masíčko)

•1 banán

•Hrst ovoce (maliny, ostružiny, jahody, borůvky)

•(volitelné) malou hrstku goji berries (namočte je na 5 minut do horké vody a přeceďte).Skvělé pro podporu imunitního systému, který je oslabený po těžkém nebo dlouhém porodu s intervencemi, ale také po císařském řezu.

•Jablečný džus a trochu vody

Vše rozmixujte na jemnou konzistenci, která se dá pít. Podejte mamince okamžitě a zbytek dejte do ledničky - musí se spotřebovat do 24 hodin. Pokud si placentu rozdělíte abyste měla koktejl na každý den po dobu 3 týdnů, tak si kousky placenty dejte do malých krabiček a do mrazáku. Také je možné si placentu dát do nádobky na ledy, překrýt ji folíí a do mrazáku. Každý den si pak kousek vytáhnete a uděláte si koktejl. Nevýhoda zmražení je, že se likviduje vitamin B6. Doporučujeme aby placenta nebyla zmražená déle než 1 rok.

Placentové kapsle syrové/ TCM


Tinktura z placenty


Placentová esence

zdarma,za materiál


Na památku

Enkapsulace je pro ženy pohodlná, mají kdykoli svou placentu po ruce, pouze vezmou tabletku a účinkuje. Proto je to nejčastější způsob zpracování. Kapsle mohou být syrové nebo dle tradiční čínské medicíny. Rozdíl je ve zpracování. Způsob TCM byl vyvinut Raven Lang, porodní asistentka a TCM lékařka s principy TCM a potřebami matky v porodním a poporodním období. Je to nejstarší známy recept pro přípravu placenty. TCM se připravuje v páře s bylinami, teplo přidané do placenty dle TCM tonizuje, zvětšuje teplotu a energii v těle a vyživuje krev. Syrová metoda je založena na principu nezahřívání, RAW systému. Připravuje se při max. 50 stupních C, tato metoda je vhodná k intenzivní a krátkodobé krvetvorbě. 

Nedoporučení enkapsulece placenty jsou potvrzený zánět dělohy a kouření z důvodu uchování těžkých kovů v placentě.

(Studie: The Conspicuous Absence of Placenta Consumption in Human Postpartum Females: The Fire Hypothesis, Sharon M. Young).

Tinktura může být použita k výrobě homeopatik, výkyvy nálad, podpora laktace, úzkost, stres, poruchy spánku, později příznaky menopauzy a redukuje PMS.


Recept-Výroba 1l tinktury:

•1.5l sklenice - může být i zavařovací sklenice (pečlivě umytá)

•1l kvalitního min 40% (ideálně 50%) alkoholu (vodka, slivovice atd)

•alobal

•trychtýř

•sterilní gáza

•2x 500ml tmavá lékovka nebo 1l lékovka

•1 lékovka s pipetou 20/25ml

Vezměte část čerstvé placenty (asi jako 4 padesáti koruny) a smíchejte ji s litrem kvalitního alkoholu. Placenta by měla být v alkoholu ponořena. Poté sklenici zabalte do alobalu aby na ni nedopadalo žádné světlo.

Tato směs je uložena ve skleněné nádobě po dobu 6 týdnů v chladném tmavém prostředí. Je doporučeno abyste každý den sklenicí zatočila, řekla svou vlastní mantru a tinkturu promíchala.

Konečný produkt je vyroben přefiltrováním alkoholu a odstraněním placenty. Zjistili jsme, že nejsnadnější je to s nálevkou a sterilizovanou gázou (3-4 vrstvy) nebo neběleným kávovým filtrem (trvá déle). Čistou tinkturu přelijte do lékovky (lékovek) jantarové barvy a trochu také do kapátka s pipetou pro jednoduché použití.

Uložte lékovku/y s tinkturou do chladného a tmavého místa.

Dávkování: Pro použití v přechodu a v době emocionální nebo hormonální nouze. Velmi silná tinktura. Doporučená dávka je 20 – 40 kapek do malého množství vody 2x až 3x denně v době nouze. Při nakapání tinktury do teplé vody se alkohol vypaří. Není vhodná pro každodenní použití. Při správném skladování tinktura vydrží navždy do spotřebování.

Vhodná i pro děti věk 12+ a to nejen na stres, ale i na kašel, ucpaný nos, či nervozitu ve škole.

 

Esence je podle definice duše životní síla a životní povaha, energie z místa, látky nebo osoby.

Vhodná dětem od 5ti let, v malém množství.

Narozdíl od tintury je možné ji užívat denně, několik kapek pokaždé, kdy potřebujete dodat energii, či se zrovna necítíte dobře, jste nervozní, atd.

Esence hojí, povzbuzuje životní sílu, je velmi jemná.

Při správném skladování vydrží napořád.

 

Pupeční šňura tvarovaná nebo otisk placenty

Amulet je ke kapslím zdarma, případně za 360 Kč

Homeopatika z mateřského mléka

Homeopatika z placenty

Homeopatika fungují na vibrační a energetické úrovni, vhodné jsou již od narození, též pro muže. Vyrábím je v globulích či kapkách, ručně, takže oproti strojovému vyrábění neztrácejí na kvalitě (až o 50% ).

 

Každá lahvičká má 10g, kapky 10ml, globule neobsahují laktózu.

Krémy a balzámy, oleje

novinka

1.objednávka 7c a 30c

(2 lahvičky).............................................................2.500Kč


1.objednávka 7c a 30c

(4 lahvičky).............................................................2.800Kč

 

1.objednávka 7c,12c,30c a 200c

(4 lahvičky).............................................................3.300Kč

 

Opakovaná

objednávka 7c a 30c (2 lahvičky)...............................1.200Kč

 

Opakovaná

objednávka 7c a 30c (4 lahvičky)...............................1.400Kč

 

Opakovaná

objednávka 7c,12c,30c a 200c (4 lahvičky).................1.700Kč

 

 

550Kč za 50ml ve skle

Vhodné od nazorení na opruzené zadečky, exemky, suchá místa, taktéž pro ženu a třeba i na strie.

Bachovy květové essence

Nově pro Vás můžu namíchat vhodné Bachovy essence na míru

od 250kč